Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Usmernenie o nakladaní s odpadomVytlačiť
 

Usmernenie o nakladaní s odpadom

V zmysle platného Všeobecne záväzného nariadenia číslo 1/2016 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a s drobnými stavebnými odpadmi na území obce Liptovské Matiašovce žiadame občanov, aby dodržiavali nasledovné pokyny:

  • Na Zberný dvor pri Poľnohospodárskom družstve v Liptovských Matiašovciach je zakázané ukladať pneumatiky z áut.
  • Elektroodpad je zakázané ukladať na Zberný dvor pri Poľnohospodárskom družstve v Liptovských Matiašovciach počas celého roka. Zber elektroodpadu sa vykonáva prostredníctvom mobilného zberu, ktorý obecný úrad vopred vyhlási v miestnom rozhlase, na verejných tabuliach a na internetovej stránke obce http://www.obecliptovskematiasovce.sk/ a následne po vyhlásení občania uložia elektroodpad na Zberný dvor. Do vyhlásenia si elektroodpad občania uskladňujú doma.
  • Na zber zmesového komunálneho odpadu sú určené zberné nádoby vo veľkostiach 110 l, ktoré majú občania vo svojich domácnostiach. Zber zmesového komunálneho odpadu sa uskutočňuje podľa harmonogramu zvozu, ktorý je zverejnený na internetovej stránke obce http://www.obecliptovskematiasovce.sk/ a na verejných tabuliach. Zberné nádoby sa nesmú preplňovať ani preťažovať odpadom. Nádoby, ktoré sú opatrené krytom, sa musia po vložení odpadu uzavrieť.
  • Na zber veľkoobjemového komunálneho odpadu sú určené veľkoobjemové kontajnery na Zbernom dvore pri Poľnohospodárskom družstve v Liptovských Matiašovciach. Zber veľkoobjemového odpadu na Zbernom dvore sa uskutočňuje dva krát do roka (na jar a na jeseň), ktorý obecný úrad vopred vyhlási v miestnom rozhlase, na verejných tabuliach a na internetovej stránke obce http://www.obecliptovskematiasovce.sk/ a následne po vyhlásení občania uložia veľkoobjemový komunálny odpad na Zberný dvor.
  • Na jar a na jeseň keď sa čistia cintoríny, budú veľkoobjemové kontajnery umiestnené pri cintorínoch a nie na Zbernom dvore pri Poľnohospodárskom družstve v Liptovských Matiašovciach. V uvedených termínoch je možné uložiť do veľkoobjemových kontajnerov len odpad z cintorínov. Žiadame občanov, aby odpad z cintorínov nevyhadzovali ku plotu cintorínov, ale len do veľkoobjemových kontajnerov, v čase keď sú tam umiestnené.

 
 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka