Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Upozornenie od Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Liptovský Mikuláš na registráciu chovu hospodárskych zvierat a usmernenie k AMOVytlačiť

Regionálna veterinárna a potravinová správa Liptovský Mikuláš Vám oznamuje nasledovné:

Na základe vývoja situácie ohľadom afrického moru ošípaných Vám zasielame Usmernenie k AMO spolu s prílohami – tlačivá na registráciu chovu a predchádzajúce usmernenia.

Aktuálne informácie ohľadom AMO sú k dispozícii na stránke www.svps.sk (na lište vpravo).

Chovateľov upozorňujeme na povinnosť nahlasovania domácich zabíjačiek na úrad Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Liptovský Mikuláš minimálne jeden pracovný deň vopred (platí pre hovädzí dobytok, ovce, kozy, ošípané) a v okrese Liptovský Mikuláš na vyšetrenie ošípaných pri domácich zabíjačkách na Trichinellu (svalovca).

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia