Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Novela zákona o veterinárnej starostlivostiVytlačiť

Od 1.9.2018 vstúpila do platnosti novela zákona č.184/2018 Z.z., ktorá mení zákon č.39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti. Uvedená novela upravuje a stanovuje povinnosti pre obce ako aj pre fyzické osoby-občanov, ktorí chovajú hospodárske zvieratá alebo psi. (zmeny sa týkajú hlavne súčinnosti pri likvidácií odpadov živočíšneho pôvodu a ich nakladanie, povinnosti pri domácich zabíjačkách, identifikácií psov, odchyte túlavých zvierat, vydávania záväzných posudkov pri územnom, stavebnom a kolaudačnom konaní stavieb týkajúcich sa chovov hospodárskych zvierat, potravinárskych prevádzok a pod.).Hlavné zmeny sú uvedené v prílohe.

dnes je: 19.10.2018

meniny má: Kristián