Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Upozornenie občanov na nesprávne triedenie separovaného odpaduVytlačiť

Vážení občania,

Na základe upozornenia odberateľa separovaného zberu z našej obce, žiadame občanov, aby do kontajnerov určených na plasty a na sklo ukladali len odpad, ktorý do týchto nádob patrí.  V poslednom čase rastie počet nečistôt v separovaných odpadoch predovšetkým v kontajneroch na plastový odpad a sklo, kde sa našiel odpad, ktorý sem nepatrí a to kuchynský odpad ako sú zvyšky stravy, odpad z ovocia a zeleniny, komunálny odpad, plienky, lístie, tráva. Uvedený odpad, je potrebné likvidovať v domácnostiach do kuka nádob, ktoré sa vyvážajú raz za 4 týždne.

Žiadame chatárov a občanov, ktorí sa tu trvalo nezdržiavajú, aby odpad zo svojich domov likvidovali vo svojich kuka nádobách.

V najbližších týždňoch bude odberateľ separovaného zberu kontrolovať kontajnery na separovaný zber v našej obci a v prípade zistenia uloženie iného odpadu, je možné že odmietne vyviezť separovaný odpad.

Ján Jaňák
starosta obce

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Text listu, ktorý sme dostali na Obecný úrad:

Váž.  páni starostovia, starostky,

V poslednom čase zaznamenávame neúnosnú mieru znečistenia kontajnerov (1100 l nádob) na separovaný zber (predovšetkým plastový odpad). Občania si mýlia separovaný zber s komunálnym odpadom, v 1100 l nádobách sú biologické odpady, stavebné odpady ale aj nebezpečné odpady od olejov a farieb a uhynuté zvieratá a vnútornosti.

Tento stav je alarmujúci a vážne ohrozuje zdravie pracovníkov linky, ktorí nám  vzhľadom na terajšiu ponuku práce môžu zo zamestnania odísť, čo by znamenalo ohrozenie rokov úsilia, ktoré sme spoločne vynaložili pri riešení separovaného zberu.

V prílohe mailu preposielame fotky  tohto stavu a navrhujeme takéto riešenie:

-  Poprosíme Vás o osvetu medzi občanmi formou letákov, miestneho rozhlasu a pod.

-      V najbližších týždňoch by sme chceli začať s obhliadkami kontajnerov po obciach pred vývozom za Vašej prítomnosti resp. za prítomnosti povereného zamestnanca.  Ohľadom presných termínov kontroly Vás budeme vopred informovať .

S pozdravom

ĽUPČIANKA s.r.o